Az őszi szünetig hátra van még: 10 nap
AMI évzáró vizsgák
Sikerek és búcsú

Színes tűzzománcok, akvarellek, grafikák és érdekes installációk dísztik a Líceum auláját. Az alkotások az Eszterházy Károly Gyakorlóiskolában működő Alapfokú Művészeti Iskola növendékeinek keze munkáját dicsérik. A tehetséges fiatalok június első hetében adtak számot, a tanév során, a képző, a zene, a tánc és a bábművészeti képzésben megszerzett tudásukról.
A képző-és iparművészeti ágon tanuló diákok munkáiból összeállított tárlat egyfajta esszenciája annak a sokszínű tevékenységi körnek, melybe belekóstolhatnak a tehetséges gyerekek. A megnyitón Sándor József, az Eszterházy Károly Gyakorlóiskola igazgatója elmondta: ebben a tanévben elért eredmények is igazolják a művészeti iskolában folyó munka magas színvonalát. A művészeti iskolában évek óta stabil, 400-as létszámmal dolgoznak a művésztanárok. Vannak diákok, akik több tanszakon is kamatoztatják, fejlesztik tehetségüket. Június első hetében a zongora tanszak növendékei, a magánénekesek, a szín –és bábművészeti ág fiataljai adtak számot az elmúlt évben megszerzett tudásukról. Dr. Mátyás Ferencné Hrk Mária, az alapfokú művészeti iskola leköszönő vezetője elmondta: az elmúlt évek során folyamatosan alakult, fejlődött az iskola, ezt a kiváló eredmények, az országos rendezvények is tükrözik. A vizsgák sorát a számtalan nemzetközi sikerrel is büszkélkedő táncművészeti ág modern és néptáncosai zárták a Gárdonyi Géza színházban. Ha bárki kedvet kapott, hogy beiratkozzon a művészeti iskola képzéseire, azt június 22-én és 23-án teheti meg.