Az őszi szünetig hátra van még: 39 nap
Az Őselemek titkait kutatták a gyakorlóban
Izgalmas programok és játékosan megszerzett tudás

Mozgalmasan kezdődött az első iskolai tanítási hét az Eszterházy Károly Gyakorlóiskolában. A Nemzeti Tehetség Program által támogatott egyhetes táborban az Eszterházy Károly Egyetem belső gyakorlóhelyein, a gyakorló és egyéb köznevelési intézményekben tanuló, és a határainkon túl – Erdélyben, Kárpátalján és Felvidéken élő – a természettudományok iránt érdeklődő, tehetséges 5-6. osztályos tanulók és kísérőtanáraik vettek részt. A szakmai program a „négy őselem" a víz, a tűz, a levegő és a föld köré szerveződött és a természettudományok iránti érdeklődés felkeltését az elkötelezettség növelését szolgálta. A szakmai programok, a kapcsolódó szabadidős tevékenységek, az egymás közötti kapcsolatépítést, hálózatos együttműködés kialakítását szolgálják. A közös tevékenységek révén barátságok, szakmai együttműködések alakuljanak ki. A tábor helyszíne és programjai a magyarság összetartozásának érzését, nemzeti önbecsülésünket is ápolja szándékaink szerint.

A Tv Eger által készített összefoglaló itt látható:

A Líceum Televízió adása itt látható: