Dürer matek
4.5.10. hely az országos fordulóban

Iskolánk 12 tanulója kapott meghívást a hétvégén megrendezett Dürer matematikaverseny országos döntőjére. A kétnapos verseny Miskolcon zajlott.
Az első napon 6 feladatot kellett megoldania a csapatoknak, ehhez 2 óra állt rendelkezésükre. Az első öt hagyományos matematika feladat, az írásbeli megoldást részletesen indokolni kell.
Az utolsó, hatodik feladat egy matematikai játék. Ebben a szervezőket kell legyőzni, így szerezhető meg a feladatért járó 12 pont.
A második nap hasonló a helyi fordulóhoz. Ekkor 16 feladat megoldására nyílik lehetőség; erre 90 perc áll rendelkezésre. A válasz minden kérdésre egy legfeljebb 4-jegyű nemnegatív egész szám, melyet a feladatlap megfelelő válaszmezőjébe beírva lehet leadni a zsűrinek.
A forduló során élőben követhető egy kivetítőn a csapatok haladása (hogy melyik feladatra hány pontot szereztek). Kivéve az utolsó 10 percben, amikor lekapcsolják a kivetítőket, hogy a végeredmény titkos maradjon az eredményhirdetésig.

Eredmények:
4. hely: Zsenik : Fiser Boldizsár, Molnár Mátyás, Fejes Hanna
5. hely: Menő Manó Matek: Susán Henrik, Duró Zsombor, Koncz Regina
10. hely: 3x3: Murányi Péter, Sági Roland, Elekes Boglár

A tanulók felkészülését Garbaczné Olasz Andrea és Tóthné Szük Erzsébet segítette.