Az őszi szünetig hátra van még: 10 nap
Felszíni és felszínalatti vizek titkai nyomában, Erdélyben és Észak-Magyarországon
Határtalanul várják a 10. C-sek az erdélyi diákokat

Egy helyi forrás környékének megtisztítása, a felszíni és felszín alatti vizeink összehasonlítása, ásványi összetételének vizsgálata, a néphagyományok és a közös múlt megismerése. Többek közt ilyen programok várják azt a 30 szovátai középiskolást, akik október 5-7-e között az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolájának vendégei lesznek. A helyi tantervhez kapcsolódó a földrajzi, kémiai, élettani ismeretek gyakorlati tapasztalatokon alapuló bővítése, ökológiai szemlélet erősítése fontos célja a programnak. A pályázat keretében számos közös kiránduláson vesznek részt a 10. C osztályosok erdélyi vendégeikkel közösen, így például Aggtelek, Jósvafő és Szilvásvárad szépségeit is megismerik. Az egri diákok jövő nyáron viszonozzák a látogatást útba ejtve többek között a legismertebb erdélyi nevezetességeket. A tervek szerint ellátogatnak Nagyváradra, Parajdra, megismerik a Gyilkos-tavat és az ahhoz kapcsolódó mondákat, valamint kipróbálják a hagyományos népi mesterségeket is!