Girlpower
A lányok (is) példát mutattak bátorságból

Az egészséghét keretében idén is lehetősége nyílt a nagykorú diákjainknak és az iskola tanárainak, dolgozóinak és a szülőknek egyaránt, hogy vérüket adva segítsenek egy általuk nem ismert, bajba jutott embertársukon. A második emeleten berendezett „véradó állomáson" elsőként a pedagógusok tartották a kezüket a tű alá. Szerencsére nem sokat kellett várni! Kicsit félve ugyan, de megérkeztek az első fecskék is, vagyis azon tanulóink, akiknek már lehetőségük nyílt arra, hogy vért adjanak. A lányok egymást biztatva, támogatva jelentek meg. Az ajtón kukucskálva érdeklődtek a véradás menetéről és a kötelező szűrővizsgálatról. Szerencsére mindenki összeszedte a bátorságát és rengeteg új, első véradó élt ezzel az önzetlen lehetőséggel. Főként a 12. osztály tanulói és a néhány szakképzős diák mutatott jó példát társai előtt. A véradás végeredménye: sikeres véradó 45 fő. Azt hiszem, hogy elég szép eredménnyel zártuk ezt a napot.

Köszönjük a segítséget!