A téli szünetig hátra van még: 8 nap
Hogyan segíthetek?
-Esélyórák az egészséghéten -

Az Egészséghét rendezvényei között idén is lehetőséget kapott két osztály, hogy bepillantást nyerjen a fogyatékkal élők mindennapjaiba a már hagyományosnak számító esélyórák keretein belül. A két ötödikes osztály (5.d, 5.e) tanulói megismerkedhettek egy kerekes székes sportolóval, akinek speciális, „kosárlabdás" székét is kipróbálhatták. A két látássérült vendégünk, akik a Vakok és Gyengénlátók Sportegyesületétől érkeztek, az akadálymentesítés fontosságát mutatták be, valamint arról beszéltek, hogy mennyiben más a napi rutinjuk, milyen eszközöket használnak, milyen segítséget jelent számukra a vakvezető kutya.

A Mondjunk Mancsot Egyesület segítőkutyái érdekes és izgalmas bemutatót tartottak. Az órák új megvilágításba helyezték a fogyatékkal élők és az egészséges emberek kapcsolatát. Remélhetőleg az órákon résztvevő gyerekek ezután még bátrabban kérdezik majd a zebránál, vagy a buszmegállóban: Hogyan segíthetek?