Látogatás a rimaszombati testvériskolánkban
A tompa-héten énekeltek diákjaink

A Rákóczi Szövetség diákutaztatási programja tette lehetővé közel 60 középiskolásunk számára, hogy látogatást tegyen Rimaszombaton, a Tompa Mihály Alapiskolában. A minden év októberében zajló Tompa-hét záróeseményén vettünk részt. Az iskola névadója, Tompa Mihály és Arany János születésének 200. évfordulója alkalmából megrendezésre került ünnepség hangulatát emelte gimnáziumi kórusunk zenei műsora.

A kopjafa avatáson megjelentek az iskola volt igazgatói, nyugalmazott tanárai is. Az ünnepség záróakkordjaként Tompa Mihály: Itthon vagyok című versét együtt szavalta el a kórusunk és az iskola kisdiákjai.
Az ünnepi fellépés előtt útba ejtettük és „megmásztuk" Fülek várát is, ahol a vár és a környék történetét bemutató kiállítást tekintettük meg.