Minta-e a szülő?
Horváth Cintia előadása az ONK-n

November 9-10-11-én rendezték meg a Nyíregyházi Egyetemen a XVII. Országos Neveléstudományi Konferenciát.
A 3 nap során két plenáris előadás mellett 61 szimpózium és hozzájuk tartozó 256 előadás, valamint 40 szekcióban 203 tematikus előadás hangzott el és 32 posztert tekinthettünk meg. A programok egy időben 13 helyszínen zajlottak. Számos érdekes kutatás eredményeit mutattak be, ismerhettünk meg és megvitathattunk, mind a neveléstudomány, mind a határterületei keretében.
Én személy szerint két kutatásban vettem részt:
Révész László, Bognár József, Fügedi Balázs, Horváth Cintia: A tanár-diák viszony sajátosságai a testnevelés szemszögéből,
Fügedi Balázs, Bognár József, Révész László, Horváth Cintia: A szülők és gyermekeik viszonya az egészségtudatos fizikai aktivitáshoz, avagy minta-e a szülő?
Azt a megtisztelő feladatot kaptam, hogy az utóbbi kutatás eredményeit (minta-e a szülő?) én adhattam elő, ismertethettem a hallgatósággal a "Testnevelés, sportpedagógia, egészségnevelés II. elnevezésű szimpóziumban (Elnök: Hamar Pál).

Horváth Cintia