Tehetség Kuckó
Lezárult a program

Tehetség Kuckó létesült az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolájában. A természettudományos tehetséggondozó program a 3. osztályos gyerekeknek nyújt kiváló lehetőséget arra, hogy komplex módon, csoportokba szerveződve, egymást segítve, saját tapasztalatokra építve sajátítsák el az informatika, a természetismeret érdekességeit. Emellett a program keretében megismerik a könyvtárak és a laborok sajátos világát, ahol hagyományos és digitális eszközök bevonásával, saját kutatásokat, méréseket végezve kapnak kézzelfogható tudást. Az egyes témakörök feldolgozása egy-egy izgalmas vetélkedővel, kézműveskedéssel zárul. A program megvalósítását a Nemzeti Tehetségprogram NTP-KKI-16 pályázat támogatja.