Bambi története kétféle nézőpontból
Színjátszósok a Harlekinben

2017. január 26-án a művészeti iskola színjátszósaival – stílusosan kifejezve – a szokásos forgatókönyv szerint a Harlekin Bábszínházban voltunk, most a Bambi című musicalt néztük meg. A gyerekekkel együtt már nagyon vártuk, hiszen ismét nem szokványos színházba járásban volt részünk. Az előadás után az alkotókkal, színészekkel beszélgettünk. A gyerekeket elsősorban a különleges bábok érdekelték, a színészek megmutatták közelről is némelyiket, ki is próbálhatták, tudnak-e játszani velük. A beszélgetésben elhangzott a felkészülés folyamatáról néhány érdekes információ - zenés darabról lévén szó – pl. mennyire nehéz mozgás közben tisztán és pontosan énekelni, miközben a különböző szólamok egymás mellett állnak. Közben persze mozogni is kell a mozgatható díszletek között! No és még a bábok is ott vannak persze! Köszönjük a bábszínészeknek, Szűcs Réka rendezőnek, hogy megosztották velünk „titkaikat".

Nagy élmény volt ismét az előadás varázslatából az előadás születésének másik varázslatába csöppenni.

Nézzük, hogyan fogalmazták meg ezt az élményt az 5.de osztály színjátszósai:

Dani: „Nekem legjobban a berendezés tetszett."
Beni: „Az tetszett a legjobban, amikor megmentette Bambi a másik őzet Dörgő Kéztől."
Fruzsi: „Az tetszett legjobban, amikor megnéztük a bábokat, és beszélgettünk a színészekkel."
Bálint: „Nekem legjobban a bábok tetszettek."
Laci: „Nekem a bábok és a kipróbálásuk tetszett."
Eszter: „Nekem a színészekkel való beszélgetés tetszett, és még a bábok is, nagyon."
Jonatán: „Az tetszett nagyon, hogy kipróbálhattuk a bábokat."
Marci: „Az tetszett, amikor a bábokat kipróbáltuk, és megnéztük a működésüket."
Fanni:  „Nekem az tetszett a legjobban, amikor elmondták a kulisszatitkokat."