A tavaszi szünetig hátra van még :-): 32 nap
Farsang a Barkóczy utcai épületben

Farsang a Barkóczy utcai épületben

Az idei évben a hagyományoktól eltérően farsangolt az alsó tagozat, a Barkóczy utcában. A vírushelyzet sajnos nem tette lehetővé az utóbbi években egyre színvonalasabbá váló bál megrendezését, ezért témahéttel készültünk a gyermekeknek. A hét minden napjára terveztünk valamilyen játékos farsangi feladatot. Valamennyi kisdiák megtalálhatta a számára legérdekesebb elfoglaltságot. Készítettek bohóc puzzle-t színezéssel, ragasztással, játszhattak farsangi activityt, IKT eszközök segítségével betekinthettek a farsangi népszokások változatos világába az okoskodó-okosodó foglalkozáson, nézhettek a témával kapcsolatos meséket, hallgathattak zenéket. Albert Anikó könyvtáros tanár minden osztálynak érdekes előadást tartott a farsang hagyományáról, szokásairól. Természetesen a jelmezes beöltözés és a tombolasorsolás sem maradhatott el! A pénteki nap során a gyermekek egy általuk választott jelmezt ölthettek fel és egész nap viselhették is. A tombolasorsolás sem mindennapi körülmények között zajlott. Élő adásban húztuk kollégáimmal a sorsjegyeket, a közvetítést minden osztály a saját terméből követhette az interaktív tábla segítségével. Minden egyes sorsjegy kihúzását követően, a nyertes osztályból hatalmas üdvrivalgás hangzott fel, melyet még az intézmény folyosóján is bárki hallhatott. Az Eurovíziós dalfesztivál közvetítésének hangulatát idézte a nyertes diák sorsjegyének a képernyőn való megjelenése. A tanulók a nyereményeket egyesével vehették át a tanári szoba előtt.

A képek az egész heti jó hangulatot tükrözik, amire mindig jó lesz emlékezni!