„TAVASZ KUPA 2019"
Utánpótlás lány kézilabda torna

Az Eszterházy Gyakorlóiskola rendezésében az idén 30. alkalommal került sor a hagyományos „Tavasz Kupa" kézilabda tornára.

Mint a korábbi években is - a helyszín az EKE Leányka úti sportcsarnoka volt, ahol a VI. korcsoport, vagyis az ifjúsági korosztály meghívott csapatai mérték össze tudásukat és zárták le a 2018/2019-es idényt – immár egy kicsit a közelgő vakáció jegyében.

A jó hangulatú, izgalmas mérkőzéseket hozó tornán végül Gyakorlóiskolás siker született.
Mint minden évben, az idén is tisztelegtünk a fiatalon elhunyt gyakorlóiskolai testnevelő tanár, Ragó Ferenc emléke előtt.
A részvételt félórával a kezdés előtt visszamondó, sportszerűtlen ózdiak miatt csak három csapattal tudtuk megrendezni a tornát, de a megjelentek így is élményekkel, érmekkel, különdíjakkal gazdagodva térhettek haza.

Eredmények

1. EKE Gyakorlóiskola – Füzesabonyi SC 24:22 (10:11)
2. Heves SE – EKE Gyakorlóiskola 26:23 (14:10)
3. Füzesabonyi SC – Hevesi SE 22:14 (7:10)