179 háborítatlan tanítási nap - Csak ennyit szeretnénk
Elindult a 2020/2021-es tanév

A viszontlátás örömét sajnos beárnyékolta az a rengeteg új szabály, rendelkezés, melynek betartása és betartatása egyaránt ember, pedagógust és diákot próbáló feladat lesz ebben az idei, rendhagyó tanévben. Az egészség védelmét szolgáló intézkedések sok türelmet kívánnak mindenkitől, de a cél közös: a gyerekek számára átadni azt a tudást, mellyel a jövőben boldogulni tudnak majd a nagyvilágban.

Épp ezeket a szabályokat betartva rendeztük meg az idei tanévnyitókat iskolánkban. A legkisebbeket, az első osztályosokat kis műsort követően a tanító nénik és az iskola vezetése külön köszöntötte mindkét épületben. A Bartók térre érkezőket a 4. osztályosok kedves verseivel és Szél Éva igazgatóhelyettes asszony gondolataival fogadtuk. A Barkóczy utcában a tornateremben tartott ünnepségre vonulva a gyerekek már büszkén viselték az intézményi logóval díszített színes sapkákat.
A felső tagozatosokat az udvaron lelkesítette Vinczéné Sós Tünde igazgatóhelyettes asszony, aki az osztályfőnökök dicsérő, motiváló gondolatait osztotta meg az osztályokkal.
A gimnazisták megkaphatták azokat a kitüntetéseket, melyekkel a tanulmányi teljesítmény a diákok szorgalmát, versenyeken elért és sportteljesítményét is elismerték.
A rendhagyó tanévnyitót a kamarakórus tagjainak egy-egy produkciója és Bátori Gabriella igazgatóhelyettes asszony személyes, az iskolakezdéshez kapcsolódó gondolataival színesítette.

A kitüntettek a következők:

Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolájáért Emlékérem bronz fokozat:
Keresztfalvi Bence 11.A osztályos tanuló
Nagy Gergő 11.A osztályos tanuló
Szántai Kevin 12.C osztályos tanuló

Művészeti Nevelésért és Tevékenységért Alapítvány 1.díját rajz kategóriában Erős Szabina Zelma 12.A osztályos tanuló vehette át.
Ének-zene kategóriában a 3. díjat Szabó Anna Gréta 11.A osztályos tanuló vehette át.

Kiváló sportoló oklevelet kapott Parádi Balázs 11.C osztályos tanuló sport eredményei elismeréseként.
Az iskolai diákönkormányzatban végzett kimagasló közösségi munkájáért elismerő oklevélben és könyvjutalomban részesül:
10.C osztályból Berecz Kamilla, 11.C osztályból Nováki Máté, a 12.B osztályból Markó Anna, 12.C osztályból Saufert Sára.
Azok a tanulók, akik a 2019/2020-as tanévben kimagasló tanulmányi eredményt értek el vagy mintaértékű közösségi tevékenységet folytattak elismerő oklevélben részesülnek.
Nevelőtestületi dicséretet kaptak:
A 7.E osztályból: Bene Liliána, Németh Illangó, Márföldi Márton, Punyi Noémi.
A 8.E osztályból: Arany Tünde, Farkas Áron, Ferencz Márton, Ferencz Regina,
Gyenge Adrián, Makay Panni, Salamon Vencel, Zöld Regina, Zöld Szonja, Zöld Villő,
A 9.C osztályból: Benke Marcell, Hargitai Luca, Punyi Ambrus
A 10. A osztályból: Csillik Nóra, Kiss Melinda, Varga Enikő.
A 10. B osztályból: Erdei Evelin
A 10. C osztályból: Berecz Kamilla, Csiki Antónia Lara, Erdélyi Márk István,
Lipkovics Viktória, Macsinka Marcell János, Zákányi Blanka.
A 11. A osztályból: Bíró Virág, Juhász Dorottya Alexandra, Krigovszki Eszter,
Losonczi Jázmin Rozália, Nagy Gergő, Simon Virág Zoé, Szabó Alexandra, Szabó Anna
A 11.B osztályból: Hofbauer Rudolf János, Kájel Nóra, Vincze Dorina
A 11. C osztályból: Burai Edina, Eszenyi Boglárka, Ferencz Veronika, Makay Bendegúz
Makovics Klaudia Alíz,
A 12.A osztályból: Gál Eszter Kata, Verhóczki Boglárka
A 12.B osztályból: Varga Gergő
A 12.C osztályból: Apostol Boglárka, Balog Elizabet, Bartha Csenge, Becsei Boglárka, Czáka Lilla, Csernyi Rebeka, Golen Gréta, Kóródi Tímea, Maruzs Petra, Radics Gerda, Saufert Sára, Sulyok Anna, Szántai Kevin
A 2019/2020-as tanévben kitűnő tanulmányi eredményt elért tanulók oklevélben részesülnek. A 7.E osztályból: Bakura Anna, Komáromi Anna
A 8.E osztályból: Bíró Kolos, Marián Réka
A 2019/2020-as tanévben jeles rendű tanulók oklevélben részesülnek.
A 7.E osztályból: Farkas István, Galler Bálint, Horváth Péter, Lipkovics Adrián,
Párkányi Domonkos
A 8.E osztályból: Győri Zsófia, Léport Luca, Mrena Bence , Rimán Blanka, Szabó Sára
A 10.C osztályból: Berecz Kármen, Kräber Helga Daniella, Máté Áron Balázs,
Mohos Lizanna, Mrena Márton Tamás, Szabó Petra
A 11. C osztályból: Köteles Vivien, Turcsányi Hanna
A 12.C osztályból: Cseh Gerda, Kiss Dalma, Maruzs Hanna, Somogyi Fanni, Tóth Kira.

Sok sikert, kitartást, türelmet és legfőképpen jó egészséget kívánunk minden tanulónak és pedagógusnak egyaránt!