4 csapat az országos döntőben
Dürer matematika csapatverseny

Iskolánk 4 csapata jutott be a Dürer matematika csapatverseny országos döntőjébe.
Egy csapatnak az alábbi két feltételt kell teljesítenie:
Legalább egy lány is legyen a csapatban!
Legyen legalább egy tanuló az alacsonyabb évfolyamról!
15 feladat megoldására nyílik lehetőség; erre 90 perc áll rendelkezésre. A válasz minden kérdésre egy legfeljebb 4-jegyű nemnegatív egész szám, melyet a feladatlap megfelelő válaszmezőjébe beírva lehet leadni a zsűrinek. A verseny elején a csapatok csak az első feladatot kapják meg. Ha a csapat egy feladatot helyesen megold, akkor kapja meg a következő feladatot.
A forduló során élőben követhető egy kivetítőn a csapatok haladása (hogy melyik feladatra hány pontot szereztek). Kivéve az utolsó 10 percben, amikor lekapcsolják a kivetítőket, hogy a végeredmény titkos maradjon az eredményhirdetésig.
A miskolci döntőbe kétféleképpen lehet bejutni. A helyszínek győztesei bejutnak a döntőbe, ha a saját kategóriájukban legalább 3 csapat részt vesz a versenyen. A győzteseken kívül bejutnak még az összesítésben legjobban szereplő csapatok is a pontszámok alapján.

Az A kategória ( az 5-6. évfolyamosok)

Országos döntősök:
2. hely: 1x1 (Barta Iringó, Murányi Péter, Sági Roland) Felkészítő tanár: dr. Nagyné Zsebe Alice
5. hely: X (Koncz Regina, Kocsis Marcell, Sütő Áron) Felkészítő tanár: dr. Nagyné Zsebe Alice

8. hely: 2+1 (Maros Barbara, Bora Ádám, Tóth Sebestyén) Felkészítő tanár: dr. Nagyné Zsebe Alice
10. hely: kettő plusz egy (Nagy Veronika, Tóth-Szűk Csenge, Tari Bendegúz) Felkészítő tanár: dr. Nagyné Zsebe Alice, Tóthné Szük Erzsébet
10. hely: 1+1+1 (Fejes Hanna, Kiss Márk, Szabó Marcell) Felkészítő tanár: dr. Nagyné Zsebe Alice

A B kategória ( az 7-8. évfolyamosok)

Országos döntősök:
1. hely: MaTeknősök (Rácz Hajnalka, Duró Zsombor, Susán Henrik) Felkészítő tanár: Garbaczné Olasz Andrea

4. hely: 6almasok (Kocsik Eszter, Hevesi Kornél, Ragó Marcell) Felkészítő tanár: Garbaczné Olasz Andrea

7. hely Zsenik (Murányi Réka, Fiser Boldizsár, Molnár Mátyás) Felkészítő tanár: Garbaczné Olasz Andrea

Gratulálunk minden versenyzőnek és felkészítőiknek, az országos döntősöknek pedig szurkolunk a további kiváló eredmény eléréséhez!