Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
600 alkotás, 100 döntős, 2 napos verseny
Parafrázis 2018

Ismét óriási érdeklődéssel zajlott iskolánk rendezésében a Parafrázis 2018. Országos Festészeti Verseny, melynek immáron 3. alkalommal adott otthont intézményünk. A középdöntőbe több mint hatszáz alkotás érkezett az ország több mint ötven településéről. A neves zsűri érékelése alapján a döntőbe 103 alkotás került 26 iskolából. Az április 13-i megnyitót követően 6 korcsoportban ültek a rajzasztalok és padok mögé a tehetséges diákok, akik az első napon a kötelező feladatok megalkotásával kezdték a versenyt. Amíg a fiatalok festettek, dolgoztak, addig a kísérő tanároknak, érdeklődőknek F. Balogh Erzsébet, az EKE docense, a zsűri egyik tagja tartott színvonalas előadást.
A zsűri elnöke Dr. Habil Erős István Munkácsy-díjas képzőművész, intézet igazgató egyetemi tanár volt, míg tagként Sarkadi Péter festőművész vett még részt a munkák értékelésében.
Április 14-én, szombaton a közös reggeli után már 8:00 órakor ecsetet fogtak a gyerekek, akik ezúttal szabadon engedhették fantáziájukat és szabadon alkothattak. A zsűri hosszas tanácskozást követően kora délután hirdetett eredményt, méltatva a szervezést, a diákok különleges látásmódját és technikai felkészültségüket.
Büszkék vagyunk diákjainkra, akik igen szép eredményeket értek el:
IV. korcsoport Erős Szabina Zelma 9.A osztályos tanuló II. helyezett felkészítője: Fejes Adrienn
V. korcsoport Forgács Dalma 10.A osztályos tanuló I. helyezett felkészítője: Válóczi-Major Katalin
VI. korcsoport Zsirka Henrik Benjamin 12.A osztályos tanuló I. helyezett felkészítője: Válóczi-Major Katalin
VI. korcsoport Pápai Stefánia 12.A osztályos tanuló II. helyezett felkészítője: Válóczi-Major Katalin
VI. korcsoport Bencsik Beáta 11.B osztályos tanuló III. helyezett felkészítője: Molnár Erika-Igric Eszter

 

A végeredményeket ITT nézhetik meg!
A fotók ITT találhatók!

 

Köszönjük kollégáinknak a kétnapos versenyen nyújtott segítségét, megfeszített munkáját, amivel hozzájárultak a verseny sikeres lebonyolításához.
Válóczi Krisztina
Bulla Márta
Válóczi-Major Katalin
Fejes Adrienn
Kovács Ágnes
Molnár Erika
Czeglédi Tamás
Tóth Melinda
Nyerges Adrienn
Villangó Pálné
Varga Lászlóné
Elek József
Borbás Zsolt
Czibere József
Fehér Gábor