A őszi szünetig hátra van még :-): 8 nap
A legjobb barátaink, az állatok voltak fókuszban
Hogyan kommunikálnak az állatok?

Sokat köszönhetünk nekik. A legjobb barátaink, hűségesek, védtelenek, megörvendeztetik mindennapjainkat.
Igen, ők az állatok, akik nélkül szegényebbek lennénk.
Október 4-én különös figyelemmel voltunk irántuk, bár jó lenne, ha nem csak az október negyedikék szólnának róluk. Nagyot lépett előre hazánk a 2014-ben elfogadott új alapokra helyezett állatvédelmi törvénnyel, de ennek ellenére még mindig hallani barbár cselekedetekről.
Mennyivel boldogabb lehetne a világ, ha minden kis barátunk, az állatok is boldogan, háborítatlanul élhetnének mellettünk, velünk.

Az 5/c osztály az állatok világnapja alkalmából nyelvtan órán csoportmunkában az állatok kommunikációjával foglalkozott.
Megvizsgálták a gyerekek csoportonként a kutya, a macska, a szurikáta, a hangya, a méh és a delfin kommunikációját, életmódját. Majd egymást "tanították meg" az újonnan szerzett ismeretekre.
Vidám, hasznos óra volt, sok-sok új információval és tele szeretettel :-)