Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános Iskola,
Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Technikum
ADVENT
2022

Az egyházi év az adventi idővel kezdődik, vagyis advent első vasárnapjával. Ez az idő Krisztus eljövetelére figyelmeztet minket. Az adventi időszak az előkészület, várakozás, reménykedés ideje. A négy hét várakozás lényege, hogy méltó módon fel tudjunk készülni annak fogadására, aki van, a Messiásra, a Megváltó érkezésére. Zakariás, az egyik adventi hírnök azt mondja: „... meglátogatott minket a magasságból Fölkelő, hogy világítson a sötétben és a halál árnyékában sínylődőknek, és lépteinket a békesség útjára vezesse." (Lk. 1,78-79) A keresztény ember számára az adventi időszak arról szól, hogy felkészüljön egy találkozásra, megtisztítsa lelkét, elcsendesedjen, önvizsgálatot tartson. Iskolánkban, ebben az évben a 2. d osztályos tanulók gyújtották meg az adventi koszorún az első gyertyát. Közösen imádkoztak, hogy a fény, amely hétről hétre növekszik, erősítsen meg mindenkit reménységben és várakozásban, hogy az adventi időszak végén megtisztult lélekkel tudják befogadni a kisgyermekként közénk érkező Istent, az Élet Urát. Szent karácsony éjszakáján pedig gyermeki hittel hirdessük: Emmanuel, Velünk az Isten!

Fejlesztési projektek