Angol nyelvű prezentációs verseny
Az EKE gyakorlóhelyeinek tanulói versenyeztek

Iskolánk angol szakos tanárai prezentációs versenyt szerveztek az EKE sárospataki, jászberényi és egri gyakorlóhelyeinek angolt tanuló diákjai számára november 15-én. A versenyen 7. és 8. osztályos tanulók vettek részt. Az első fordulóban a diákok egy saját maguk által készített diasor alapján beszéltek különböző témákról a zsűri előtt. A döntőbe jutottak feladata összefüggő történet elmondása volt képsor alapján, amit a helyszínen láttak először.
A zsűri tagjai Majorosné Kovács Györgyi és Dr. Kaló Krisztina az EKE Anglisztika Tanszékének oktatói, valamint Wyvill Erika az Andrássy György Katolikus Középiskola és Kollégium és Pádár Dénes a Pásztorvölgyi Gimnázium és Kollégium angoltanárai voltak. A tanulók színvonalas felkészültsége köszönhető a felkészítő tanároknak, akik elkísérték a diákokat: Majzik Zsuzsa és Eperjesiné Palásti Piroska a jászberényi Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium tanárai, Kiss Gabriella és Dr. Perényiné Vitányi Éva a sárospataki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola tanárai, valamint Dobó Andrea, Lászkáné Czakó Anita és Rawlinson Krisztina az egri Eszterházy Gyakorlóiskola tanárai.

A helyezettek:
7. osztály:
1. Erdélyi Botond (Eszterházy Gyakorlóiskola)
2. Perényi Anna (Sárospatak)
3. Terenyei Gréta (Jászberény)
Különdíjat kapott Hünlich Hédi (Sárospatak)
8. osztály:
1. Szurofka Laura (Eszterházy Gyakorlóiskola)
2. Visnyei Flóra (Eszterházy Gyakorlóiskola)
3. Oláh Dorka (Eszterházy Gyakorlóiskola)
Különdíjat kapott Mező Virág (Eszterházy Gyakorlóiskola)
Gratulálunk!