A jótékonysági bálig hátra van még :-): 1 nap
Angyaljárat
Köszönet a valóra vált Karácsonyért!

„Karácsonyi rege,
Ha valóra válna,
Igazi boldogság
Szállna a világra..."
Ady Endre: Karácsony

A Gyakorlóiskolák Iskolaszövetségének elnöksége ebben az évben is meghirdette immár hagyományossá váló karácsonyi ajándékgyűjtő akcióját „Egy osztály – egy karácsony" jelmondattal, abból a célból, hogy a legkeletibb magyar nyelvterületen és igen nehéz sorban élő moldvai csángó gyerekek karácsonyát közösen örömtelibbé tehessük.

Nagy örömünkre az is hagyománnyá kezd válni, hogy felhívásunk lelkes fogadtatásra talál és az iskolák minden adománygyűjtő helyen bőven túlteljesítették előzetes felajánlásaikat.

A lelkes és hatékony szervező munka eredményeként az akcióban részt vevő fáradhatatlan pedagógusok, szülők és az önzetlen, jó szándékú diákok több mint 1250 cipősdoboznyi ajándékot és közel 50 nagyobb doboz és zsák tartós élelmiszert és ruhaneműt gyűjtöttek össze.

Azért, hogy a nagy szeretettel összegyűjtött és gondosan becsomagolt adományok a legmegfelelőbb helyekre kerüljenek a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ) által fenntartott és működtetett a Moldvai Csángómagyar Oktatási Program helyi tanítói és koordinátora voltak segítségünkre.

Az Ő közreműködésükkel két mikrobusznyi és a Smart Electronic APC Eurolog Kft jóvoltából öt raklapnyi karácsonyi ajándék és adomány jutott el a következő települések magyar iskoláiban tanuló óvodásainak, kisebb és nagyobb diákjainak kezébe:

Buda,
Somoska,
Trunk,
Csángó Tanulmányi Központ

A felhívásunkhoz csatlakozott intézmények:

DE Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma, Debrecen
DE Kossuth Gimnázium, Debrecen
DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskola /Arany, Debrecen
ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely
ELTE Gyertyánffy Gyakorló Általános Iskola, Budapest
Eszterházy Károly Gyakorlóiskola, Eger
Evangélikus Petőfi Sándor Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, Aszód
Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium, Eger
NYE Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 1. Számú Általános Iskola, Pécs
PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája, Pécs
PTE Illyés Gyula Gyakorlóiskola, Szekszárd
SZE Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola, Győr
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája, Szeged
Testnevelési Egyetem Gyakorló Általános Iskola, Budapest

Megköszönve nagyszerű együttműködésetek, áldott, békés karácsonyi ünnepeket kívánok!

Sándor József