Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános,
Közép, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Az eszterházys kisgimnazisták kiemelkedő sikere a Savaria Országos Középiskolai Történelemversenyen
2022

A Barkóczy utcai épület 9.c osztályos kisgimnazistái a megye legjobb eredményeit érték el a Savaria történelemversenyen. Felkészülésükhöz kitartó és szorgalmas tanulásra volt szükség, mivel a saját évfolyamuk tananyagának teljesítése mellett kellett párhuzamosan a korábbi években tanult ismeretekből és szakirodalmi anyagokból számot adniuk az egyes fordulókban.

Eredményeik a megyei versenyben:

Ferencz Márton 2.helyezés
Ferencz Regina 3.helyezés
Mrena Bence 4.helyezés
Arany Tünde 7.helyezés
Bíró Kolos 8.helyezés

Salamon Vencel 9. helyezés
Zöld Villő 13.helyezés

A megyei fordulóban elért pontszáma alapján Ferencz Márton a középiskolai tanulmányi versenyben –253 induló diák közül – az országos döntőbe jutott. A kétnapos versenyen Szombathelyen írásban és szóban adott számot tudásáról a neves szakemberekből álló zsűri előtt.

Felkészítő tanáruk dr. Tóthné Szelezsán Gabriella

Mind a felkészítő pedagógusnak, mind pedig a tanulóknak szívből gratulálunk!