Bajnokaink: Koncz Dominik 2.b , és Lászlófi Glória 4.b
Irány Győr, az országos döntő!

Az Eszterházy Károly Gyakorlóiskola a városi iskolák között az egyik legeredményesebb intézmény úszás sportágban.
A tavalyi év végén megrendezett városi diákolimpiai versenyen 27 tanulóval indultunk, közülük 10-en éremmel zárták a megmérettetést.
A múlt hétvégén megrendezett megyei döntőre versenyszámonként, már csak az 1-6 helyezést elért tanulóink jutottak tovább. Ezen a megmérettetésen 16 tanulónk, 8 érmes helyezést ért el.

Eredmények:

Az 1.korcsoportban 4 érmet szereztünk:
Az első osztályos Zölde Zille, 2 második helyezést ért el. /50m mell és hát/
Koncz Dominik 2 db 1 helyezése/50m gyors és 50m hát/ országos döntőn való indulást jelent.

Meleg Máté, 2 d. osztályos tanulónk is szépen szerepelt, 50 méter mellen 4. helyezett lett.

A 2.korcsoportban:
Lászlófi Glóriának sikerült 50 m hát 1.helyével bejutnia az országos döntőbe!

2 helyezést ért el 50m mellúszásban Szaniszló Zétény, és a fiú 4x50m-es/Szaniszló ,Bóta,Tűzkő M,Juhász,/és a leány 4x50m-es/Lászlófi G,Katona K,Zölde Z,Jánosi Z,/ váltónk.

A versenyen résztvevő tanulóink az Egri Triatlon klub, Eger Városi Úszó Klub,az Eger Vízilabda Klub és a Műúszó Klub felkészítésével érték el ezeket a szép sikereket. Kiemelkedő Rostás Andrea edzőnő munkája /Eger Vízilabda klub./, aki Zille, és Dominik felkészítésében vett részt.

Gratulálunk diákjainknak, az országos döntőhöz pedig sok sikert!