Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános,
Közép, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Barkóczy utcai sikerek a Kenguru Matematikaversenyen
2022

Iskolánk Barkóczy ucai épületének számos diákja megmérettette magát a Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen, ahol szép eredményeket értek el.
Mi is az a Kenguru verseny? A Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny magyarországi rendezvénye már sokéves múltra tekinthet vissza. A nemzetközi versenyt a Kangourou Sans Frontières, Párizsban székelő egyesület szervezi. A 82 országot magában foglaló nemzetközi szervezetben Magyarországot 1996 óta az MaTe Alapítvány képviseli, és a feladata a magyarországi verseny lebonyolítása. Ezen a motivációs versenyen a világon több mint 6,5 millió tanuló vesz részt évente. Magyarországon közel 800 iskolából kb. 40000 az indulók száma. A létszám évről évre emelkedik. Az országos helyezettek lengyel, finn és német diákokkal közösen nemzetközi csereprogramokban is részt vehetnek.
Az Eszterházy Gyakorlóiskola diákjai idén is vállalták a versenyre való felkészülést, s ismét kiváló eredményekkel büszkélkedhetünk.
Minden versenyzőnek és felkészítőjüknek gratulálunk!