A téli szünetig hátra van még :-): 10 nap
Biztonság Hete
Közlekedésbiztonsági Vetélkedő

A HMRFK - Heves Megyei Baleset-megelőzési Bizottság szervezésében megvalósuló közlekedésbiztonsági és bűnmegelőzési programon iskolánkat a 3-4. osztályos „Tudáskuckósok" képviselték.

A Kemény Ferenc Sportcsarnokban és környékén lezajlott, három órás rendezvényen, 16 fős csapatunk sok-sok tapasztalatot és élményt szerzett.

A Belügyminisztérium különböző egységeinek bemutatói és ismeretterjesztő foglalkozásai kiváló lehetőséget teremtettek a játékos ismeretszerzésre. A vidám és szórakoztató elfoglaltság „fényét" tovább emelte, hogy minden helyszínen ajándékokkal lepték meg a gyerekeket, akik a program végén egy teljes hátitáska mennyiségű hasznos emléktárgyat vihettek haza.

A teljesség igénye nélkül néhány tevékenység amiben részünk volt: szivacskocka közlekedési tábla kirakó, krimittud bűnmegelőzési memória játék, biztosítási csapatjáték, kerékpáros biztonsághoz kapcsolódó ismeretek, munkavédelmi bemutató, kresztotó, kerékpáros ügyességi pálya, gokartpálya, tűzvédelmi locsolóverseny, füstsátorban tájékozódás légzőkészülékben, tűzoltó-, rendőrségi autó és motor bemutató.

Csapatunk tagjai: Prokaj Panna Sára, Tihor Laura, Kiss Emma, Utasi Júlia, Pabolkov Míra, Kocsis Borbála és Kakuk Péter 3.b osztályos tanulók. Beksi Dalma, Fiser Domonkos, Gál Gina, Katona Korinna, Koncz Helga, Nagy Viktória, Patai Roland, Pogyina Bori és Vágvölgyi Luca 4.a osztályos tanulók. Kísérőtanáraik: Vágásiné Vajda Rózsa és Kálovics Ferenc voltak.