Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Campusokon átívelő barátság
Sárospatakot és környékét ismerték meg diákjaink

A 2016-os egyetemmé válást követően több olyan rendezvény kezdeményezője volt iskolánk, mely a campusok városaiban lévő iskolák és az intézményünk közötti jó kapcsolat erősítését szolgálja. A sárospataki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola igyekezett tovább fűzni ezt a kezdeményezést és egy sikeres pályázatnak köszönhetően egy remek programsorozatot biztosított ötödikeseink számára. Először májusban Sárospatakon tettek ismerkedő látogatást az egri gyerekek, majd a nyáron egy négynapos, nyíregyházi táborozás során közösen pihenték ki a tanév fáradalmait. Az idei tanév első napjaiban egy újabb pataki tanulmányi kirándulásra nyílt lehetőség az immáron hatodik osztályba lépett diákjainak. A gyerekek a város látványosságain túl megismerték a Megyer-hegyi tengerszemet, saját szemükkel tekinthették meg a Sárospataki Kollégiumot és a Nagykönyvtárt, valamint megcsodálhatták a Boldogkőváraljai várból nyíló pazar kilátást.

A kirándulások remekül kiegészítették a diákok magyar, történelem és földrajz tanulmányait is, amellett pedig természetesen remek alkalmat biztosítottak új barátságok kialakulásához is. A pataki vendégszeretet természetesen mi is viszonozzuk és izgatottan várjuk barátainkat Egerbe!