A őszi szünetig hátra van még :-): 8 nap
CSEH BARÁTOK KUTNÁ HORÁBÓL
16 éves a csereprogram

Május 22. és 25. között ismét nálunk vendégeskedtek a diákok Kutná Horából, a csehországi testvériskolánkból. A 16 éve töretlenül működő csereprogram keretében már több száz tanuló „cserélt családot" 4 napra.

A csoport az egri városnézés során megismerkedett Dobó Istvánnal és még egy ágyút is elsütöttek a vár kazamatájában.

A szerda délutáni strandolás után, csütörtökön reggel kémiai kísérletekkel szórakoztak iskolánk laborjában – füst és parázs itt is volt bőven. Később kirándulni indult a nemzetközi csapat: a Siroki vár romjai után a Cascade barlangfürdő csúszdáin töltötték a délutánt. Este diszkóval zárult a program, ahol néhány tavaly elballagott diákunk üdvözölte a régi cseh barátokat, akik már másodszor látogattak Egerbe.
Ahoj Kutná Hora, ősszel ismét találkozunk!