Diákközgyűlés
Sok tavalyi kérdés ismét a terítéken

19, többségében már tavaly is feltett kérdéssel készültek a Barkóczy utcai diákok az idei éves közgyűlésre, melyre ezúttal is Bátori Gabriella igazgatóhelyettes asszony adott válaszokat. A tanulók által kért mikrohullámú sütő akkor lesz használatba vehető, ha meghatározzák, hogy hol szeretnék elhelyezni. A kihágásokért járó figyelmeztetések rendje, az öltözködés, az iskolaépület elhagyásának szabályai mind a házirendben megtalálhatóak, így mindenki számára elérhetőek és kötelezően betartandók. Az iskolai berendezések hibájának bejelentése esetén – jelen esetben egy WC – tartály – igyekeznek azonnal intézkedni a kollégák, hogy mihamarabb elhárítsák a problémát. A mosdó wc papír és kézmosó eltátottságát igazgatóhelyettes asszony minden reggel ellenőrzi, rendszeresen pótolják, így ha napközben kifogy, az a nem megfelelő mennyiségű használatból adódhat. A felmosás is szabályszerűen, a szükséges szerek használatával történik. Mivel azonban a fertőtlenítőszerek erős szagúak, ez okozhatja időnként a kissé kellemetlen szagot. A Wifi lefedettséggel nincs probléma, kizárólag az érettségi idején korlátozták a hozzáférést. A nemrégiben, az öltözőben történt lopást sikerült felderíteni, az elkövetőt és az eltűnt tárgyat is megtalálták. Az öltöző valóban szűkös, erre a megoldást a Dohánygyári pályára tervezett csarnok megépülése hozhat majd. Azoknak, akik drágának tartják a büfét azt a tanácsolta az igazgatóhelyettes, hogy az ott vásárolt élelmiszer helyett hozzanak inkább otthonról. A menza minősége is örök klasszikus kérdés, melyre a válasz az volt, hogy a menü a szigorú szabályoknak megfelel, de mivel ahány ház, annyi szokás, így előfordulhat, hogy nem a házias ízek köszönnek vissza. A diákok számára biciklitárolási lehetőség van, bérlet parkolót nem tud biztosítani az intézmény. Az iskolában tanultak gyakorlati használhatóságát a későbbiekben az élet igazolja majd be, addig a NAT szabályozza, de minden innovatív javaslatra nyitott a vezetőség.