Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános,
Közép, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
EPAS plakettátadó
2022

Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorlóiskolája elnyerte az Európa Parlament Nagykövet Iskolája (EPAS) címet. A 2021 őszén megpályázott EPAS tagság, a tanév folyamán lebonyolított programoknak köszönhetően, 2022. június 10.-én vált hivatalossá. A Budapesten rendezett plakettátadó ünnepségen iskolánkat képviselte Légrádiné Kőházi Timea intézményvezető asszony, Ézsiás Attila szenior nagykövet és a junior nagykövetek képviseletében Hargitai Luca, iskolánk 10.C osztályának tanulója. Luca egy rendkívül magas színvonalú prezentáció keretében mutatta be iskolánk ez évi EPAS tevékenységét, melyben kiemelte, hogy már komoly tervekkel rendelkezünk a következő tanévre. Az eseményen felszólalt még Kotlár Eszter és Klebercz Tímea, az Európa Parlament PR referensei, valamint Puskás Aurél, a program oktatási szakértője, akik elégedettségüknek adtak hangot és reményeiket fejezték ki az együttműködéssel kapcsolatban. Szeretnénk ismét köszönetet mondani a programban résztvevő és segédkező vezetőknek, kollégáknak és diákjainknak, nélkülük ez a plakett nem díszíthetné iskolánk bejáratát. A program innentől teljes gőzerőre kapcsol, és számos izgalmas kihívást és lehetőséget biztosít majd iskolánk számára.