Északi Sí Diákolimpia Országos Döntő
Katona Korinna fantasztikus eredménye

Több, mint 10 év után rendeztek újra Északi Sí Diákolimpia országos döntőt Magyarországon. A természetes hó hiánya miatt, az eredetileg Galyatetői Sífutó pályára tervezett versenyt a Mátraszentistváni Alpesi Síparkban rendezte meg a Magyar Sí Szövetség. A lesikló pályán kialakított meredek, helyenként jeges hóban megrendezett futamok nagy kihívás elé állították a tanulókat. Az egyéni indításos futamokat különleges hangulatban, esti villanyfényes pályán bonyolították le. A népes mezőny klasszikus illetve szabad stílusban, hat különböző korcsoportban mérte össze tudását.

Katona Korinna, az egri Eszterházy Károly Gyakorló Iskola 4. osztályos tanulója, aki az EVÚK Triatlon szakosztály versenyzője, kiváló teljesítménnyel korosztályában (II. korcsoport) a dobogó második fokára állhatott fel. Az érmeket Miklós Edit a Magyar Sí Szövetség elnöke adta át a versenyzőknek.
Gratulálunk Korinnának és felkészítőjének Lajszner Attilának! További sikeres sportolást kívánunk!