Évindító túra 2018
Mindenki megtalálta a maga útját

Iskolánk régi hagyománya az évindító túra, melynek keretében kicsik és nagyok a természetben töltenek egy kellemes napot ismerkedve a város, a térség szépségeivel, egymással és a programhoz csatlakozó szülőkkel. Idén új elemként az egri campus épületeit is bejárták a Barkóczy utca diákjai.

A gimnazisták, egy-egy alsós osztállyal közösen sétáltak, így ismerve meg a belvárost. Egy kérdéssor megválaszolása során választ kaphattak olyan kérdésekre, hogy hány ablak található a Líceum homlokzatán, vagy ki készítette a Dobó szobrot. A középiskolások ezt követően bebarangolták a Leányka utcán található egyetemi épületeket, így kapva képet az intézmény által nyújtott képzési lehetőségekről. A Bartók téri elsősök az Érsekkertben vettek részt játékos kincskeresésen, de voltak olyanok is, akik a Szépasszonyvölgyi kalandparkot, vagy az Eged hegyet vették be a csodálatos kora őszi időben.

További fotók ITT!