A vakációig hátra van még :-): 269 nap
Felvidéki látogatás a Nemzeti Összetartozás Napján
Rendhagyó megemlékezés

A Rákóczi Szövetség pályázatának köszönhetően, idén is sikerült a rimaszombati Tompa Mihály Alapiskolával közösen megemlékezni a Nemzeti Összetartozás Napjáról. Kamarakórusunk rövid műsorral kedveskedett testvériskolánk diákjainak és tanárainak, amit egy kötetlen beszélgetés, iskolabejárás követett. A rimaszombati városnézést követően meglátogattuk Tompa Mihály egykori lakhelyét és az emlékházat. A református templomban áttekintést kaphattunk a helyi református közösség vezetőjétől a környék történelméről, a magyarság múltjáról, jelenéről és jövőképéről. Az esperes úr engedélyével egy zsoltárt énekelhettek fiataljaink mindenki örömére. A betléri Andrássy-kastély volt utunk végállomása. A szakadó eső ellenére jó néhányan szálltunk le a buszról, hogy tegyünk egy gyors sétát a kastély gyönyörű parkjában.
Ezen a napon 39 tanulónk lett részese a rendhagyó és élménydús megemlékezésnek.

Párkányi István – a kirándulás szervezője