Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Fesztiváljellegű testnevelésórák a Bartók téren
2021


A Magyar Diáksport Szövetség „Tehetséggondozás sport által" elnevezésű kiemelt projektjének keretein belül szeptember 29-én, szerdán újszerű módszertani megközelítéssel szervezett testnevelésórákra került sor iskolánk Bartók téri tornacsarnokában. A különböző állomáshelyeken, zenére megvalósuló, játékos készség- és képességfejlesztő tartalmak végrehajtásában az aktuális órarend szerint érkező öt osztály (2.a, 3.b, 3.c, 4.a, 4.c) tanulói vettek részt a délelőtt során.
A tanórák tartalmi kidolgozásáért és megvalósításáért Vincze Tamás tanár úr felelt, munkáját ugyanakkor 8. osztályos önkéntes tanulók, illetve az osztályokat kísérő pedagógus kollégák nagyban segítették. A fesztivál jellegű tanórák láthatóan elnyerték a résztvevő tanulók tetszését, akiket figyelmükért és aktivitásukért nagy dicséret illet.
Külön öröm, hogy a programban való részvétellel iskolánk egy, a testnevelő kollégák által összeállított 50 ezer forintos sportszer csomagban részesült.