Gazdaságtan, történelem és földrajz holland szemmel
Vendég pedagógus jelöltek a Gyakorlóban

Hollandiából érkezett 4 fiatal pedagógushallgató az Eszterházy Károly Egyetemre, akik február 20-án a Gyakorlóiskolába is ellátogattak. A holland hallgatókat Bátori Gabriella igazgatóhelyettes asszony kalauzolta végig az intézményben és ismertette meg őket a hazai képzési rendszerrel.

A külföldiek nagyon érdeklődőek voltak és elbűvölte őket az a sokszínű tehetséggondozói munka, melybe betekintést nyerhettek a Gyakorlógimnáziumban. Bas, Christiaan, Susan és Sanne megismerkedett az ének és rajz tagozat munkájával, majd ők maguk is tartottak órákat az érdeklődő 9.C osztályosoknak.

Az angol nyelvű, feladatokkal és interaktív beszélgetésekkel tarkított foglalkozásokon szó esett többek között a nagy felfedezésekről, a klímavédelemről és a pénzügyi tudatosság fontosságáról is.