Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Gyakorlósok szépítik az egri kórház gyermekosztályát
Barátságos környezet, gyorsabb gyógyulás

Kreativitás,önzetlenség, önkéntesség- ez a három vezérelv ösztönzi tehetséges tanulóinkat, akik boldogan vállalták, hogy szabadidejükben, az önkéntes szolgálat keretében megszépítik a megújult gyermekosztály falait az egri kórházban. A diákok hetek óta festik Szabó Stefánia művésztanár irányítása mellett a főként mesefigurákat, állatokat ábrázoló vidám képeket a kórtermek, vizsgálók falára.

 

A kórház tavaly ősszel kereste meg az oktatási intézményt azzal a kéréssel, hogy a vállalkozó szellemű diákjaink vegyenek részt a dekorálásban. A tanulók nagy örömmel láttak munkához, délutánjaikat a kórházban töltik és jó hangulatban festik a falakat, hiszen tudják, hogy munkájuk milyen sok kisgyermeknek okoz majd örömet, hiszen a vidám motívumok vélhetően elterelik figyelmüket a betegségről, hozzájárulva a gyorsabb felépüléshez. Nem elhanyagolható az sem, hogy ez, a nem hagyományos iskolai környezetben megvalósuló projekt az oktatás-nevelés terén valamint a diák-tanár viszony erősítésében is fontos szerepet játszik.