Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
A nyári szünetig hátra van még :-): 14 nap
Hol volt, hol nem volt...
Népmese napja

A mesék képzelőerőnk bástyái, az esti nyugalom letéteményesei, a szülő-gyermek kapcsolat fontos alkotóelemei. Mi különösen büszkék vagyunk a magyar népmeseirodalomra, melyek örökérvényű igazságokat hordoznak, tudást, erkölcsi tartást adnak át a mai kor gyermekeinek is. 2005-től minden évben szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapján ünnepeljük a Magyar Népmese Napját. Ezen jeles napot stílszerűen közös meséléssel, mesenézéssel ünnepelték iskolánk Bartók téri épületében. Míg az egyik folyosón meséket nézhettek a kivetítőn a gyerekek, addig iskolánk másik szegletében, egy igazán hangulatos kuckóba ültek le két szünetben is pedagógusok és gyerekek, akik társaik előtt olvasták fel kedvenc népmeséjüket.

 

Aki nem hiszi, járjon utána!