Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános,
Közép, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
I heart English angol nyelvű szépkiejtési olvasóverseny a Barkóczy utcai épületben
2022


Iskolánkban idén is megrendezésre került az I heart English angol nyelvű szépkiejtési olvasóverseny. Számos tanuló vett részt a versenyen, mind a gimnáziumból, mind az általános iskola felső tagozatából. A verseny két részből állt. Az első fordulóban egy hozott szöveg felolvasására került sor, majd a második fordulóba továbbjutott tanulók egy idegen szöveget olvastak fel.
Felsős és gimnazista diákjaink szintjüknek megfelelő szövegeket adtak elő. Tanulóink mindannyian nagyszerűen álltak helyt és csillogtatták meg tudásukat a zsűri és versenytársaik előtt. Külön színfoltja volt a versenynek, hogy a zsűriben nem csak tanárok, hanem diákok is részt vettek és nagy lelkesedéssel hallgatták végig a versenyzőket.


Az 5.-6. osztályosok korcsoportjában:
I. helyezett: Majoros Bálint (6.e),
II. helyezett: Williams Kolin (6.e),
III. helyezett: Polyhos Zétény Olivér (5.d)
IV. helyezett: Hajahya Mohamad (5.d)
V. helyezett: Szabados Gréta (6.e)


Különdíjas:
Sály Brigitta (8.d)

Vendég zsűritagok:
I. forduló: Soós Gabriella (9.A), Szögedi Tamara (9.A), Williams Szofi (9.A)
II. forduló: Soós Gabriella (9.A), Farkas Lilla (10.C) és Hargitai Luca (10.C)

 

Gimnazisták: 9.-10. évfolyam:
I. helyezett: Tóth Csenge (9.B)
II. helyezett: Williams Szofi (9.A)
III. helyezett: Kiss Bence (10.C)
Vendég zsűritag: Kanalovics Luca (9.A)