Innovációs projektverseny
Kiválóan szerepeltek diákjaink

Az elmúlt években több olyan rendhagyó kezdeményezés indult el az Eszterházy Károly Egyetemen, amely kiemelkedően tehetséges középiskolás diákok számára biztosít kutatási lehetőséget. A tanulókat laboratóriumok, intézetek, műhelyek és az ott dolgozó mentorok is támogatták kutatásuk elkészítésében.
A matematika, a természettudományok, a műszaki tudományok és az informatika népszerűsítése a célja az idén első alkalommal megrendezett Varázstorony Innovációs Projektversenynek. Az országos döntőbe beválasztott 12 projektet a Líceum épületében ismertethették a középiskolás diákok.
A választott témákat és az elvégzett kutatások eredményeit egy 10 perces prezentáció keretein belül mutatták be a diákok a zsűrinek és társaiknak. A középiskolások 4 szekcióban: fizika, kémiai technológia, zöld technológia és biológia szekcióban ismertették az általuk készített tanulmányokat.

FIZIKA SZEKCIÓ

1.hely: Kóródi Tímea 10.C - Saufert Sára 10.C
Téma: Iskolánk udvarán történő meteorológiai méréssorozat 2019. március hónapjában
Felkészítő: Horváthné Tajti Ágnes, Varga Pál