Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Ismét „medvét" láttak Egerben
2021


Egy év szünet után ismét felébredt a Medve, barlangjából kibújva egy kis kirándulásra hívta bocsait és kismedvéit. Iskolánk tanulói több csapattal is részt vettek a szeptember 25-én megrendezésre kerülő Medve Szabadtéri Matematikaverseny egri regionális fordulóján. Csapatonként 8-10 km-t túrázva, állomásról állomásra izgalmas, ötletes logikai feladatokat oldottak meg a verseny három órája alatt. Iskolánk két nyolcadikos csapata is dobogós lett a vidám megmérettetésen.
Barta Iringó, Fónagy Petra és Tóth Gerda 8.c osztályos lányok csapata 3. helyezett,
Halász Annaliza, Lengyel Renáta és Nagy-Novotnik Letícia 8.a osztályos csapatunk pedig 2. helyezett lett.
Míg a diákok versenyeztek, addig a tanáraik sem unatkoztak, Ursa Minor kategóriában a felnőttek között megmérettették magukat. Garbaczné Olasz Andrea, Sósné Cseplye Magdolna és Tóthné Szük Erzsébet tanári csapata területi 1. helyezett lett.
Minden résztvevőnek gratulálunk a helytállásért, a lelkesedésért, és reméljük, a legközelebbi Medvére sokkal több diákkal tudunk elcammogni.