Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Katona Korinna a sífutó diákolimpia országos döntőjében.
-

Katona Korinna, iskolánk 5.a osztályos tanulójának nagyszerű sikere a sífutó diákolimpia országos döntőjében.

 

A tavalyi óriási siker után idén is villanyfényes sífutó diákolimpiai döntőt rendezett a Magyar Sí Szövetség március 10-én a Mátraszentistváni Síparkban. Szerdán este újra benépesült a pálya, idén is több mint 100 diák állt rajthoz. A Covid helyzetre való tekintettel a versenyt szigorú szabályok betartása mellett bonyolították le.

 

Az egyéni indítású, klasszikus és szabad stílusú versenyszámokban kiírt viadalon a kemény, néhol jeges hó mellett a helyenként meredek pálya szakaszok is próbára tették a versenyzők ügyességét és állóképességét.

 

Katona Korinna, iskolánk 5.a osztályos tanulója (egyben az EVUK triatlon szakosztályának versenyzője) óriási sikert elérve, a klasszikus sífutás versenyszámában legjobb idővel teljesítve a távot Diákolimpiai bajnoki címet szerzett.

 

Korinna teljesítményének értéket tovább növeli, hogy az 5-6. osztályosok, azaz III. korcsoportba tartozók mezőnyében fiatalként diadalmaskodott.

 

Gratulálunk és további szép sikereket kívánunk!