Kémiai megmérettetés
Országos döntőben szerepeltek diákjaink

2019. május 31- június 2. között az Eszterházy Károly Egyetem adott otthont a XXX. Hevesy György Kárpát-medencei Kémia Verseny döntőjének. A megmérettetést a Magyar Természettudományi Társulat kémia témakörben, a magyarországi és határon túli, magyar anyanyelvű iskolák 13-14 éves (hetedik és nyolcadik évfolyam) tanulói számára hirdeti meg. A háromfordulós versenyben a döntőbe a megyei/fővárosi döntők, illetve a felüljavítás eredményei és az elért pontszám alapján kialakult abszolút sorrendnek megfelelően választják ki. A minél szélesebb részvétel elősegítése érdekében az országos versenybizottság kezdeményezi néhány tehetséges versenyző országos döntőre való behívását a fenti keretszámon felül, így jutott be a végső fordulóba intézményünk képviseletében Rácz Hajnalka, 8.b osztályos és Gyönki Dominik 7.c osztályos tanuló.

A döntőn írásban, szóban és laborgyakorlati feladatban is megmérettettek a diákok. A három napos versenyen tanulóink eredményesen szerepeltek, sok új élményt gyűjtöttek.

Felkészítő tanáraik: Széll Kitti és Farkas-Lévai Rita