Könyvtárhasználati Verseny a Barkóczy utcai épületünkben
-

A Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Verseny országos írásbeli fordulóját rendeztük meg, március elsején, az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános Iskolájának Barkóczy utcai épületében. Hat tanuló vett részt a versenyen, amely a vírushelyzet miatt idén először online módon került megrendezésre, minden jelentkező iskola könyvtárában.
A résztvevők ajándékba kapták Andersen: Mesék című könyvét, melyből információkat kellett kinyerniük.
A feladatok alkalmazni képes tudást feltételeztek - mesehősök, növények a mesékben, modern könyvtári terek, mesekiadások, etikus forráshivatkozások. Az elért eredményekről két hét múlva kapunk értesítést.
Versenyzőink: Barta Anett, Bíró Kolos Tiván, Domoszlai Petra, Hargitai Luca, Horváth Hanna, Punyi Noémi.
Felkészítő tanáruk: Albert Anikó