Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Léggömbként röppent el 8 év
Elbúcsúzott 3 végzős osztály

Újabb tudással, reménnyel, tervekkel teli fiatalokat bocsájtott útjára az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolája. 3 osztály végzett a Bartók téri épületben, ballagási ünnepségükre megtelt az Agria TISZK rendezvényterme szülőkkel, rokonokkal, barátokkal június 15-én. Utoljára szólt nekik a csengő, utoljára hallgathatták meg az osztályfőnökök intelmeit, melyet képletes útravalóként a tarisznyába tehettek diákjaink. A nyolcadikosok virággal a kezükben, osztályonként különböző léggömbökkel vonultak be búcsúünnepségükre. Iskolánk igazgatója, Légrádiné Kőházi Timea beszédét azon kérdések feltevésével kezdte, melyek egyike, másika valószínűleg sok végzősben is felmerült:

Mit jelentenek az elmúlt évek?
Milyen emberré váltatok?
Meg tudtok-e majd felelni a rátok váró kihívásokra?
Szereztetek-e elég tudást ahhoz, hogy tájékozódni tudjatok a világban?

A válaszokat a szívetekben találjátok-mondta az igazgató asszony, aki arra biztatta a fiatalokat, hogy mindig ragaszkodjanak álmaikhoz még akkor is, ha az lehetetlennek tűnik. S bár szeptembertől új akadályok jönnek, a gyakorlós tanárok tanácsaira ezután is számíthatnak. Igazgatónő köszönetét fejezte ki a szülőknek is, akik bizalmat szavaztak az intézménynek.
Szűcsné Hütter Eszter igazgatóhelyettes asszony az osztályfőnökök személyes gondolatait tolmácsolta az a,b,c osztályoknak, majd a végzősök köszöntek el tanáraiktól és diáktársaiktól és köszönték meg szüleik támogatását! A ballagás egyik legfelemelőbb pillanata a kitüntetések átadása volt. Idén is számos tanulónk részesült elismerésben tanulmányi, sport, illetve versenyeredményei, közösségi munkája elismeréseként.

További fotók ITT.

 

A díjazottak a következők:

Szent-Györgyi Albert Emlékplakett kitüntetésben részesült:

Kóró Emese - 8.a
Szabó Anna - 8.b

Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolájáért Emlékérem ARANY fokozat

Balázs Panna – 8.a
Máté Mónika – 8.a
Molnár Balázs – 8.b
Tóth Marina – 8.b.

Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolájáért Emlékérem EZÜST fokozat

Lengyel Dániel – 8.a
Hoffmann Szabolcs – 8.a
Kovács Kristóf – 8.a
Visnyei Flóra Sára – 8.b

Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolájáért Emlékérem BRONZ fokozat

Szurofka Laura – 8.a
Mező Virág – 8.a
Sós Miksa – 8.a
Holló Gellért - 8.b
Simon Lóránt – 8.b
Budai Zalán 8.c

Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolájának "Jó tanulója, jó sportolója"

Dorkó Lili - 8.c
Pásztor Flóra 8.c
Csák Máté - 8.c
Ígéretes sporttehetség díj
Hortobágyi Evelin Pálma - 8.b
Bozó Balázs - 8. c

A Művészeti nevelésért Alapítvány Képzőművészeti Díjának harmadik helyezettje a 8.b osztályos Kovács Zalán.

15 fő vehetett át oklevelet 8 éven át kitűnő bizonyítványárét, 5 tanulónk pedig középfokú B2-es nyelvvizsgával zárta általános iskolai tanulmányait.

Gratulálunk és további sok sikert kívánunk választott utatokon!