Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános,
Közép, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Mindörökké mazsorett! – Bartók Réka,Bartók téri 6. a-s diákunk sikere
-

Bartók Réka 6.a. osztályos tanuló 8 éve aktív tagja a Kovácsné Bretus Éva nívódíjas mazsorett oktató által vezetett Egri Mazsorett Egyesület Holdfény csoportjának. Réka középsős óvodás kora óta rendületlenül jár heti 2 alkalommal edzésre. Egy jó hangulatú, 24 fős csapat tagjaként egyetlen edzést sem szívesen hagy ki. /Mellette Gulyik Judit néni tánccsoportjába jár, és kitűnő tanuló./
Munkájuk eredménye az évek alatt számos alkalommal megszerzett kiemelt arany és arany elismerés, minden kategóriában (pom-pom, zászló, bot, show stb.) Idén - a járvány miatti két év kihagyás után - újra megmutathatták, hogy az országos versenyeken a legjobbak között tudnak lenni.
Először április 23-án a IV. Hevesi Országos Mazsorett Fesztiválon arany és kiemelt arany elismerésben, majd május 14-én a Kiskunfélegyházi Országos Mazsorett Fesztiválon 2 arany elismerésben részesültek.
A következő hetekben újabb kihívásra gyakorolnak a lányok, június 25-én a Hajdúdorogi Országos Fesztiválon mutatják be koreográfiáikat, és ejtik ámulatba a nézőket 24 fős – szokatlanul nagy - létszámukkal.
Július 1-3-ig Egerben bárhol felbukkanhatnak a mazsorettes lányok, hiszen a 10 csoportból álló egyesület idén ünnepli fennállásának 30. évfordulóját, s ezen alkalomból a város számos pontján tartanak bemutatókat.
Nézd meg Te is őket, biztosan találkozhatsz Rékával és társaival!