Rendhagyó megemlékezés
Nemzeti ünnep, kicsit másképp

„Tartsátok tiszteletben e napot, melyen a nép szava először megszólalt." hangzott el az iskolánk diákjai által előadott Márciusa 15-e tiszteletére készített műsorban, melyet ezúttal tanulóink a koronavírus miatti óvintézkedést betartva nem élőben, hanem az osztálytermeikben, ünneplőbe öltözve, videófelvételen keresztül nézhettek meg.

Intézményünk számára fontos a nemzeti öntudat ápolása, a hősök előtt való tisztelgést azonban semmiképp sem szerettük volna elodázni. A Líceum Televízió kollégáinak hathatós segítségével azonban lehetővé vált, hogy diákjaink méltó módon ismerhessék meg, érezhessék át a márciusi ifjak máig ható üzentét.
A finom érzékkel összeállított műsor különlegességét többek közt iskolán kórusainak közös produkciói és az őket kísérő tanári zenekar adták.
Köszönjük minden közreműködőnek az élményt és az ünnepi hangulat megteremtését.

Fotók: Balogh Tibor

Felvétel és további fotók iskolánk facebook oldalán.