Sakkos sikerek
Miskolcon és Szombathelyen ültek asztalhoz diákjaink

Iskolánk sakkcsapatának tagjai a tavaszi szünetet most sem pihenésre használták, hanem arra, hogy újabb sikerekkel szerezzenek dicsőséget az EKE Gyakorlónak.
A szünet első napjaiban Miskolcon, a diákolimpia egyéni értékszámos kategóriájában Koncz Helga a lány első korcsoportban bajnok lett, Majoros Rózsa a lány harmadik korcsoportban ezüstérmet szerzett.
A szünet utolsó három napjában került sor Szombathelyen a sakk diákolimpia országos döntőjére, ahol csapatunk a felső tagozatos fiúk versenyében a nevezett 27 csapat között másfél ponttal lemaradva a bajnoktól nagyon izgalmas, fordulatos versenyben a bronzérmet szerezte meg. Külön említésre méltó, hogy csapatunk a kategória legjobb vidéki csapataként az idősebbek között egy hetedikes és egy ötödikes fiú, valamint egy hetedikes, egy ötödikes és egy második osztályos lány részvételével érte el ezt a kiváló eredményt. Majoros Rózsa ezen kívül a második tábla tábladíjasa is lett, a lehetséges nyolc pontból hetet szerezve.

A csapat tagjai:
Diller Denis 7. b (1. tábla)
Majoros Rózsa 7. a (2. tábla)
Murányi Péter 5. b (3. tábla)
Koncz Regina 5. b (4. tábla)
Koncz Helga 2. a (4. tábla)
Gratulálunk a csapatnak és további sok sikert kívánunk!