A vakációig hátra van még :-): 22 nap
Saufert Sára megyei első helyezett
Irinyi János Kémiaverseny

Saufert Sára 10.C osztályos tanuló megyei 1. helyezést ért el az Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaversenyen a II. a kategóriában. Az Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny a tehetségkutatás eszköze. A versenyfeladatok kiválasztásának alapelve a következő: a kitűzött feladat a versenyző tudásának mélységét és ne csak a mennyiségét mérje, vagyis a probléma megértése vagy a megoldáshoz vezető út késztessen gondolkodásra. Idén, a korábbi évektől eltérően, az elméleti példák mellett újfajta gyakorlati feladatot kellett megoldani a 10. osztályos versenyzőknek: reagens nélküli minőségi analízist. Az ismeretlenek reagenskénti használata szükségessé teszi a kémiai ismeretek felhasználásával történő kombinatív gondolkodást. Sára ügyesen azonosította az ismeretlen ionokat. Gratulálunk szép teljesítményéért neki és felkészítőjének. Horváthné Tajti Ágnesnek.