Siker a IX. Országos Zománcművészeti Biennálén
Kiállításon és a katalógusban is ott vannak az AMI-s tehetségek munkái

Pályázatot hirdetett az Egri Kulturális és Művészeti Központ tűzzománc technikával készült alkotások létrehozására. A biennáléra hagyományához híven tematikus műveket vártak; az idei kiállítás címe: TÜNDÉRIDÉZŐ MOTÍVUMOK – vízvédő mesebeli lények. A pályaművek képek, zománccal díszített plasztikák vagy dísztárgyak, ékszerek és kollekciók, valamint komplex, tematikus kép együttest hordozó "építmények" (faliszekrény, díszdoboz, ill. különböző használati tárgyak) lehettek.

Alapfokú Művészeti Iskolánkba járó növendékeink fantáziáját is megmozgatta a lehetőség és több munkával is pályáztak sikerrel. Mind a 16 növendékünk alkotását kiállításra érdemesnek ítélte a zsűri. Megtekinthetők a Trinitárius úti Templom Galériában.
Lóczi Virág és Sági Roland Kristóf pedig korosztályukban első helyezést érték el! Rajtuk kívül még Punyi Ambrus és Marján Réka Eszter alkotása került be a kiállítási katalógusba.
Felkészítő tanárok: Válóczi-Major Katalin és Bulla Márta

Gratulálunk!