Szépen,helyesen
Regionális döntőben Orosz Anna Izabella

A Gyakorlóiskola diákjai már évek óta résztvevői a Kazinczyról elnevezett "Szép Magyar Beszéd" Verseny egri fordulójának az 5-8. évfolyamon.
A versenyt a Balassi Bálint Általános Iskola és Előkészítő Szakiskola Tinódi Sebestyén Tagiskolájában rendezték meg 2020. januárjában. A megmérettetés két kategóriában, 5-6. és 7-8. évfolyamon zajlott. Két fordulóból állt a verseny: először a szabadon választott, majd a kötelező szöveget olvasták fel szép kiejtéssel, szöveghűen.
Mindkét kategóriában Gyakorlós sikernek örvendhetünk!
Az 5-6.-o kategóriában Hajas János Domonkos 6.c osztályos tanuló nyert , felkészítője Márkus Róbert Zsolt tanár úr volt. A 7-8. osztályos kategória győztese Orosz Anna Izabella 8.c osztályos tanuló lett,akit Pusztai Eszter tanárnő készített fel.
Orosz Anna Izabella , mint kategóriagyőztes továbbjutott a regionális versenyre is, melyet Kisújszálláson rendeznek meg idén márciusban. Sok sikert kívánunk és szívből gratulálunk!