Szivacskézilabda edzőtábor
2021

Az augusztus 9-13-ig tartó szivacskézilabda edzőtáborban résztvevők Ódor Viktória táborvezető, kézilabdaedző segítségével, nagyon változatos programokban vehettek részt. A tábor célja az U-9-es lány és az U-10-es fiú korosztály felkészítése a 2021/22-es tanév kisiskolás bajnokságainak mérkőzéseire. Ezen kívül cél volt a kondicionális és koordinációs képességeik fejlesztése, a kézilabdázás technikai és taktikai elemeinek elsajátítása játékos formában. A gyermekek napi 2 edzésen vettek részt, a foglalkozások között pedig csapatépítő játékokban, vetélkedőkben mérhették össze tudásukat. A játékok során az első 3 helyezést elérők jutalomban részesültek.
A tábor programja a következő volt:
1 nap: Bemelegítő testnevelési játékok, általános képességfejlesztés játékos formában, váltóverseny utánzó mozgásokkal. Számháború csata a Népkertben. Délután labdatechnikai játékos gyakorlatok.
2. nap: Bemelegítő játékok, köredzés, lábugróerő, dinamikus láberősítés, törzsizom, karizom erősítés. Szünetben Ninja Warrior verseny. Délután páros labdatechnikai gyakorlatok, kapura lövések dinamikus láberőfejlesztéssel.
3. nap: Labdaügyességi gyakorlatok szerek felhasználásával. eséstechnika, bevetődés oktatása. Edzés után csapatépítő vetélkedő, játékos, kreatív, vicces feladatokkal, kvíz totó szellemi vetélkedő. Délután védekezési gyakorlatok játékos formában.
4. nap: Bemelegítő játékok. Védekezés oktatása, vonalkézilabda. játszótéri játékok a Népkertben. Délután indítások gyakorlása kapura lövéssel. páros indítások védőkkel, 4:4 elleni játék.
5. nap: Cselezések előkészítése játékokkal, indulócselek oktatása, számháború csata a Népkertben, délután 4:4 elleni csapatbajnokság.
A gyerekek jól érezték magukat, élményekkel gazdagodva kellemesen elfáradva tértek haza. Az elkezdett munka a következő hetekben folytatódik.