Tehetség Kuckó
Idén is sok élménnyel gazdagodtak

Az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolájában tavaly létesült Tehetség Kuckóban idén is számos program várta a gyerekeket. A természettudományos tehetséggondozó pályázat keretében a 4. osztályos gyerekek komplex módon, csoportokba szerveződve, egymást segítve, saját tapasztalatokra építve sajátították el az informatika, a természetismeret érdekességeit. Emellett megismerték a könyvtárak és a laborok sajátos világát, ahol hagyományos és digitális eszközök bevonásával, saját kutatásokat, méréseket végezve kaptak kézzelfogható tudást. Az egyes témakörök feldolgozása egy-egy izgalmas vetélkedővel, kézműveskedéssel zárult. A program megvalósítását a Nemzeti Tehetségprogram NTP-KKI-16 pályázat támogatja.