A tavaszi szünetig hátra van még :-): 32 nap
Tehetségazonosítás online tesztekkel

Tehetségazonosítás online tesztekkel – online képzésen vett részt kollégánk

A Budapesti Európai Tehetségközpont által szervezett online műhelybeszélgetésen vett részt intézményünk Tehetségpontjának kollégája, Párkányi István. Dr. Klein Balázs pszichológus beszélt az online tesztek szerepéről a tehetségazonosításban, irányításával a workshopban azt járták körbe, hogyan tudják az online tesztek segíteni a gyerekek különféle – esetleg az iskolában rejtve maradó – képességeinek és kompetenciáinak megismerését. Megnéztek és kipróbáltak néhány most hozzáférhető tesztet és beszélgettek azok előnyeiről, hátrányairól és lehetséges felhasználási módjairól.
Fontosnak tartjuk, hogy felfedezzük a tehetségeket, hozzájáruljunk a kibontakoztatáshoz, továbbá visszajelzést tudjunk adni a tanulóknak és a kollégáknak, szülőknek is a tehetségterületekről. Műhely keretében is szeretnénk szakmai tapasztalatainkat átadni.
Az online tesztek, regisztráció után, elérhetők és kipróbálhatók az alábbi linken: